Search
Close this search box.

Jak si vybrat kouče?

Také se vám zdá, že dnes se každý druhý člověk představuje jako kouč? Jak si najít toho správného?
průměrná doba čtení:
3 min.
Také se vám zdá, že dnes se každý druhý člověk představuje jako kouč? Jak si najít toho správného?
průměrná doba čtení:
3 min.
cílová skupina:
Jak si vybrat kouče?

Jsem certifikovaný kouč, mám svého kouče, a tak řeším podobnou otázku. Kouč jsou moje druhé oči, hlava a srdce. Kouč je člověk, který mi pomáhá otevírat prostor, nacházet nečekané možnosti a dojít k cílům, abych žila život, který se mi líbí. Vybírám si kouče podle tří kritérií: vzdělání, praxe a sympatie.

Vzdělání znamená koučovací výcvik. Pokud nevíte, který je dobrý, který ne, podívejte se na stránky mezinárodní federace koučů, coachfederation.cz, tam najdete všechny akreditované výcviky sepsané.

Jak důležitá je praxe, vím ze své zkušenosti kouče. Teprve praxí zjistím, které metody a nástroje mi fungují lépe, které méně, které jsou dobré pro jakého klienta. Pokud chcete mít jistotu, že váš kouč má dostatečné zkušenosti, vyberte si ho podle certifikace mezinárodní federace ACC, PCC nebo MCC.

Třetí položka, sympatie, je asi položkou nejdůležitější. Pokud vám kouč nebude sympatický, nikdy nedosáhnete tak dobrých výsledků, jaké byste mohli mít. Kouč je váš partner a představte si, že si partnera vyberete špatně.  Dnes se vám tohle nemůže stát, protože skoro každý kouč nabízí první setkání zdarma. Můžete si tedy vyzkoušet, který je nejlepší pro vás.

Pokud vás toto video oslovilo, podívejte se na www.janaonderkova.cz a domluvme si první setkání. Bude mi ctí. Opatrujte se a mějte se dobře.

30.03.2021

Sdílejte tuto stránku…

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Jak si vybrat kouče?
Autorkou článku je
Ing. Jana Onderová, ACC
Ing. Jana Onderková, ACC

Jana je kouč změny, lektor a realitní investor.

Koučuje od roku 2012. Věnuje se koučinku změny a koučinku ve vzdělávání. Pomáhá lidem změnit, co jim neslouží, rozvinout jejich silné stránky a cíle transformovat do výsledků, aby žili život, o kterém sní. Klienti nejvíce oceňují nalezení příčiny, vytvořené prostředí důvěry a víry v sebe sama.  Základem jí jsou kurzy Akreditovaný profesionální kouč, The Inner Game Timothy Gallweye, Koučink věda a umění Marilyn Atkinson a mnohé další, protože miluje vzdělávání se.

Věří, že úspěch a spokojenost lidí udělají svět lepším místem pro všechny. I proto předává své zkušenosti jako mentorka spolku Minerva 21 a Amplion Speakers Agora, kde je zároveň prezidentkou.

Užívá si čas strávený s rodinou a přáteli, cestování, přírodu a smích.