Search
Close this search box.

Druhá fáze GROW – zhodnoť svoji Realitu

GROW a jeho postup zajišťuje dosažení zamýšlených výsledků, a to na principu od nejvzdálenějšího cíle k těm co možná nejkonkrétnějším krokům.
průměrná doba čtení:
3 min.
GROW a jeho postup zajišťuje dosažení zamýšlených výsledků, a to na principu od nejvzdálenějšího cíle k těm co možná nejkonkrétnějším krokům.
průměrná doba čtení:
3 min.
cílová skupina:
GROW

Vyzkoušejte si sebe-koučovací rozhovor dle metody GROW od Sira Johna Whitmora. Koučování není jen o otázkách. Je zapotřebí mnohem víc k tomu, abyste mohli klientovi nabídnout kvalitní službu kouče. První krok ke koučování si můžete vyzkoušet sami na sobě v podobě “písemného sebekoučování”. Ochutnáte tak sílu jednoduchých otázek.

Víc se můžete naučit v kurzu Akreditovaný profesionální interní či externí kouč.

V předchozím článku jsme probrali první fázi – nalezení a specifikaci Cíle.

Teď se zaměřte na popis současného stavu – Reality. Postupujte dle otázek níže. Neměňte pořadí.

R – Realita

  • Co se děje teď (co, kdy kde, kdo, kolik, jak, s kým…)?
  • Kdo (co) ovlivňuje situaci přímo?
  • Kdo (co) ovlivňuje situaci nepřímo?
  • Co jste dosud pro dosažení svého cíle udělal?
  • Jaké účinky to mělo?
  • Jaké jsou hlavní obtíže při postupu vpřed?
  • O co opravdu jde?

Stanovit si cíle je základním kamenem pro zdokonalovací proces. Pokud máme za čím jít a držet se plánu, je to jednodušší, než jen slepě tápat v teoriích. Cíle musí být konkrétní. Koučovaná osoba by měla být schopna detailně definovat problém, s kterým se potýká, a také názor na řešení. Nezbytnou součástí je také časový harmonogram, neboť je důležité, kolik času je schopna osoba pro koučink obětovat.


Třetí fázi procesu GROW si probereme v dalším článku.

29.07.2020

Sdílejte tuto stránku…

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Druhá fáze GROW – zhodnoť svoji Realitu
Autorkou článku je
Lenka Zelingrová
Lenka Zelingrová

Jsem externí koučka jednotlivců. Moje zaměření je na výkonové koučování manažerů, jednatelů a majitelů firem, koučování změny kariéry, koučování rozvoje manažerských dovedností, koučování sportovců – zaměření na práci se stresem a rozvoj sportovních dovedností.

Co mě přivedlo ke koučování? Využití koučinku a koučovacího přístupu v praxi. Je to jeden z mála nástrojů, který se zaměřuje přes výsledky na spokojenost jednotlivce ve všech oblastech jeho života. Koučink je rychlý, účinný. Poskytuje klientům svobodu v přemýšlení, ale zároveň vyžaduje disciplínu a zaměření na cíl.